Choď na obsah Choď na menu
 


Ovládanie energie

Ale aj mnoho iných typov energie je produktom mysle. Napríklad niektoré bojové umenia používajú energiu na vytvorenie ochranného štítu alebo zbrane (stačí spomenúť si na umenie šaolinských mníchov). Špeciálne v Tibete mávajú mnísi taký stupeň kontroly nad vnútornou energiou, že dokážu sedieť hodiny či dni v snehu v teplotách hlboko pod bodom mrazu, a pritom nielenže prežijú, ale sa dokonca cítia pohodlne teplo. Vlastne keď chcú, vedia roztopiť sneh okolo seba, ale aj na väčšiu vzdialenosť, pričom energiu kontrolujú len svojou mysľou.

Takže máme neuveriteľné schopnosti ovplyvňovať energiu, keď vieme, ako ich využívať. Vytváranie PSÍ-gulí je na to výborné cvičenie. Učíme sa pri ňom, ako energia funguje a ako ju kontrolovať, čo spolu s relaxáciou a koncentráciou sú dôležité mentálne podmienky pre telekinézu. Zvládnutie PSÍ-gulí nám totiž dodá potrebné presvedčenie, že vieme energiu ovládať a že dokážeme aj telekinézu.

Tvoríme PSÍ-guľu

Keď chceme tvoriť PSÍ-gule, musíme použiť tie isté postupy ako pri každej inej energetickej práci. Musíme byť absolútne uvoľnení, v správnom duševnom rozpoložení a všetky naše myšlienky sa musia sústrediť výlučne na to, čo práve ideme urobiť. Najmenšie vyrušenie alebo nesústredenosť privodí neúspech.

Ak chceme mať s PSÍ-guľami úspech, mali by sme praktizovať relaxačné, koncentračné a meditačné cvičenia, aby sme boli schopní na pokyn sa úplne uvoľniť a skoncentrovať. Čím rýchlejšie sa vieme dostať do tohto „magického“ stavu, tým rýchlejšie dokážeme prejsť k samotnému vrhaniu blesku.

Začíname tým, že sa v svojom obvyklom výlučne osobnom kútiku usadíme, zavrieme oči, hĺbkovo relaxujeme a vybudujeme v sebe bielu žiariacu energetickú guľu, ktorú postupne zdvihneme do hlavy a silou vôle ju udržiavame na vrcholku hlavy.

Predstavíme si, ako sa táto žiarivá biela guľa začína spúšťať späť nadol naším telom: cez krk do pliec, kde sa rozdelí na dvojo - jedna guľa zíde do pravej a druhá do ľavej ruky. Obe postupujú dole ramenami, cez lakte až do oboch zápästí.

Keď dosiahnu zápästia, na okamih sa zastavíme a vnímame, aké mocné, žiarivé a jasné toto svetlo je. Cítime energiu gulí tak, ako slnko v najhorúcejšom lete. Cítime silu tohto žiarivého svetla a nemáme najmenšie pochybnosti, že nás bude poslúchať na povel.

Priblížime ruky dlaňami k sebe na vzdialenosť asi 7 cm a zľahka ich preliačime, takže majú miskovitý tvar, akoby sme držali neviditeľnú loptu. Predstavíme si, ako obe svetelné gule schádzajú zo zápästí do našich dlaní a vytvárajú žiarivú guľu bieleho svetla medzi rukami. Sústredíme sa na túto guľu: cítime energiu, ktorá z nej vychádza. Cítime, ako stúpa jej teplota až do bodu, keď už sa cíti horúco. Cítime pulzujúcu energiu tejto gule a chvíľu sa na ňu sústreďujeme a vieme, že má nekonečné možnosti a bude sa riadiť naším želaním, pretože sme ju vytvorili.

Pomaly začíname ruky približovať. Cítime, ako energia medzi dlaňami hustne a vytvára väčší a väčší odpor. Čím viac ruky približujeme, tým väčší odpor energia vydáva, pretože ju stláčame.

Práve sme vytvorili svoju prvú PSÍ-guľu.

Čo s PSÍ-guľou?

Niekedy PSÍ-guľu môžeme aj vidieť, ale nebýva to pravidlom. Je to totiž čistá energia a tá je fyzickému zraku neprístupná, vidia ju hlavne jasnozriví ľudia. Pretože však nad svojimi výtvormi máme absolútnu kontrolu, keď si budeme priať PSÍ-guľu vidieť, uvidíme ju. Stačí oči zavrieť, ale držať upreté na svoje dlane. Takto ju začneme vidieť. Postupne pootvoríme oči na malú štrbinku, sústredení len na plochu medzi dlaňami. Uvidíme PSÍ-guľu ako žiarivú bielu alebo belasú svetelnú guľu.

Teraz môžeme začať PSÍ-guľu formovať do rôznych tvarov. Môžeme to robiť rukami, ale v skutočnosti reaguje energia PSÍ na naše myšlienky, a tak to môžeme robiť aj celkom bez rúk.

Keď sme sa s PSÍ-guľou dostatočne pohrali, jednoducho vyrovnáme dlane, otočíme ich nahor a necháme nazbieranú energiu rozplynúť sa do priestoru. Ale ešte predtým môžeme napríklad naprogramovať PSÍ-guľu myšlienkami na to, aby splnila nejaký účel, napríklad aby liečila alebo nás chránila pres psychickým útokom.

Nakoniec otvoríme oči a chvíľku si dáme na zorientovanie sa vo fyzickom svete. Vnútorne poďakujeme univerzu, že nás obdarilo silou urobiť PSÍ-guľu, a skloníme sa pred jeho silou.

Od PSÍ-gule k telekinéze

Aj keď vytvorenie PSÍ-gule nemá nijakú inú hodnotu len zvládnutie práce s energiou, je to nevyhnutná podmienka pre rozvoj ostatných schopností, napríklad telekinézy. A tak, ako s ostatnými schopnosťami, aj tu platí - tie skutočne dobré nepoznajú skratky, ale len poctivý tréning…

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(hoco, 27. 2. 2012 19:20)

Mne to vyslo citil ked som posuval ruky blizsie a citil som ako Keby sa navzajom moje ruky posuvali ako magnetky alee to Je vsetko nwm ci Je to ono alebo nejaky klam :DDD

Re: ...

(honibrk, 7. 9. 2013 12:13)

to sa ti stalo pri pozerani porna?

energia

(unknown, 14. 8. 2013 21:33)

ja som sa tomu venoval vcera vecer . Zacal som tak ze som si zobral jeden nepotrebny kluc a nad hlavou som si predstavoval energeticky bod ktory som v mysli yobral do ruk a a ktory my prechadzal cez hlavu krk ramena az do ruk a nakoniec k tomu klucu yacitil som teplo v rukach a ten bod som si umiestnil na kluck kde som chcel manipulovat zacal som obycajne lahko suchat prstom o kluc a nahlas som vyslovil 3 krat roztav sa a po 5 minutach suchania som prestal obxrel som si kluck s kazdeho uhlu a on bol fakt trochu ohnuty teray to kazdy den stale skusam ale niekedy to ide a niekedy ano . takze pred tym treba relaxovat meditovat ukludnit mysel . a hlavne verit v mysli ja to dokazem, alebo doverujem svohim vlastnym myslienkam

Škola magie realnej!

(SPišiak, 9. 3. 2013 18:11)

tu na tejto stránke som našiel úplne návody ako liečiť alebo sa brániť meditacia je tam všetko odporúčam :) http://www.magiaenergie.wbl.sk/

Tip

(Samo, 15. 11. 2012 9:07)

Ahojte, odporucam: http://zlepsisa.sk/kurz/ako-ovladat-energiu/

...

(Tomáš, 29. 7. 2010 15:05)

to by malo aj fungovať?! mne sa to nezdá.

Re: ...psi-gula

(mani6, 9. 11. 2012 20:05)

no jasne ze to funguje tomu musis verit je to lahke a ked to zvladnes tak mozes uz zacat trenovat cokolvek co ches mozes nieco posuvat len za pomoci mysle :)

fyki

(mislenie a energia, 4. 1. 2012 22:33)

neje to lahke no ale staci si verit a jeto magia a kuzla su ozajsne som mag

idm skúsiť :D

(skúsim, 8. 8. 2011 8:06)

no ja skúsim túto blbosť neverím jej ale

hmm

(hakibaki :D, 7. 8. 2011 21:00)

ludia vam z too sibe, skusať to len kvoli tomu že je to zaujimave je nezmysel. Dojebte si zivot hluposťami o ktorych asolutne nič neviete. TO že vam dakto napise co mate robit neznamena že to je pravda.

P.S. to že to niektorím funguje je váš vlastny pocit a sami sebe hovorite že to funguje aj ked to je klamstvo. som si istý že 95% z vás ani nevie čo robilo a myslelo si že to robite dobre

psi-guľa

(franta, 20. 7. 2011 18:19)

to čo za somarina riadna je ouu :P

WOW

(???, 10. 6. 2011 18:43)

skusal som to ale dostal som sa do bodu ked som ju mal "v hlave" hlava ma strasne bolela 1 den od vtedy sa to nepokusam robit v tedy som mal uplne ticho a absolutne sustredenie

mm..,..

(kamusaaa, 12. 3. 2010 15:08)

to skusim nhoo