Choď na obsah Choď na menu
 


Anjeli

Anjeli sú netelesné, nesmrteľné duše, s obmedzeným vedomím a silou. Na Biblii založené náboženstvá - judaizmus, kresťanstvo a islam - sa domnievajú, že Boh stvoril anjelov, aby si ho uctievali. Niektorí anjeli, vedení Satanom, sa vzbúrili proti životu v pokore a boli vyhodení z Neba. Títo zlí anjeli pobývajú v Pekle a poznáme ich ako čertov.

Ale nie všetci anjeli sú si rovní. Od hora až dolu zahŕňa nebeská hierarchia deväť druhov anjelov - od serafímov, cherubínov, domínionov, cnostných, silných, principalitov, archanjelov a napokon samotných anjelov. Anjeli majú aj rôzne funkcie. Niektorí sa iba modlia k Bohu. Iní sú vysielaní, aby doručovali správy tvorom na Zemi. Iné sú zosielaní ako ochrancovia pozemšťanov. A ešte ďalší bojujú bojovať s diablom, títo sú považovaní za iniciátorov hriešnych pokušení.

Aj keď sú anjeli duchovia a nemajú telesný zjav, tí, čo v nich veria, nemajú žiadny problém s ich opísaním a zobrazením. Anjeli, ako vravia ich zástancovia, sú neviditeľní ale môžu na seba zobrať podobu viditeľných vecí. Anjelov zvyčajne zobrazujú s krídlami a vyzerajú buď ako dospelí alebo ako deti. Krídla nepochybne súvisia s ich prácou ako poslov Boha, ktorý žije na nebesiach. Zobrazenie podporuje vieru. Ale tvora bez tela nemožno zobraziť. Zobrazenie tvora v menšej ako ľudskej veľkosti by nebolo dôstojné nebeských tvorov. Predsa však je záhadné, ako tvory bez tela môžu myslieť a cítiť. Rozprávať o duchovi ako o tvorovi bez tela sa zdá byť podobné ako rozprávať o "okrúhlom štvorci". Snažiť sa predstaviť si myslenie alebo cítenie odohrávajúce sa nezávisle od tela je ako snažiť sa predstaviť si okrúhly tvar lopty, ktorý sa vyskytuje nezávisle od tejto lopty.

Pretože sú anjeli neviditeľní ale schopní premeniť sa na viditeľné formy, je pochopiteľné, že bolo zaznamenané mnoho "zjavení". Doslova hocičo by mohlo byť anjelom a akýkoľvek zážitok by mohol byť zjavením anjela. Existenciu anjelov nemožno vyvrátiť. Bohužiaľ, na druhej strane ich existenciu ani nie je možné dokázať. Hocičo, čo by mohlo byť anjelom, by mohlo byť aj hocičím iným. Každé zjavenie anjela by mohlo byť aj niečím celkom iným. Viera v anjelov, zjavenia anjelov a stretnutie s anjelom je úplne jednoznačne vecou viery.

Avšak aj keby existovali iba v našej predstavivosti, anjeli môžu byť veľmi užitoční. Môžu monitorovať a chrániť naše deti. Rodič sa môže pokúsiť riadiť správanie dieťaťa tým, že presvedčí dieťa, že anjel na neho bude dávať pozor. Anjel je predstavovaný ako ochranca detí, ale dieťa si, dúfajme, uvedomí, že anjel si bude pamätať aj všetky jeho skutky, dobré a zlé, a to aj vtedy, keď otec či mama nie sú nablízku. Koncept strážneho anjela je upokojujúci a univerzálny, filmy a televízne programy sú založené na koncepte anjela strážneho, často premeneného na nadľudského majstra okultných síl.

Tradiční religionisti nie sú jedinými, ktorí zbožňujú anjelov. Tvorcovia mýtov New Age si z anjelov urobili priemysel. Každý rok sa publikujú tucty kníh spájajúcich anjelov s takmer všetkým, od vedenia v každodennom živote cez rozprávanie sa s mŕtvymi až po parapsychologické uzdravovanie. Predaj figurín anjelov a iných produktov fičí. Ako to povedala jedna vznešená duša: "Jemne vedení anjelmi, kŕmime a pestujeme tvorivú dušu, ktorá sa sam uzdravuje."

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hviezdova

(lena, 24. 10. 2015 23:50)

naozaj ovladate ciernu magiju

aniel

(Ricardo, 26. 4. 2012 22:56)

sla som do bazaru a tam som kupila 1 sosku jezisa a 3 kralov som prisla domov a dala som si ich na krb mam 1 sina ma 4 roki stale sa chcel chrat snimi ale ja som mu povedala to to je jezis a to to su tri krali potom uz bolo vecer tak sme sli spat moj sin nigdi nestava rano o 7 a budilma hovorilmi ze sa boji a ja som nestala som stala tak o 9 hod nato mi povedal moj chlapec mama jezis bubu a ja jemu co ti robil on ze zocami a potom mi ukazal na 1 sosku ze to bol on bola ta soska bjele sati mal a zelene rucho ma ta soska a ja jemu odkial sjel prec ces dvere on mne ne ces okno on lietal .pane pomos vstkim detom na svere / prepacte za pravopis pan nas miluje kazdeho snas

Re: aniel

(wilde oscar, 16. 11. 2013 12:20)

To je preklad z google translatoru?

Re: Re: aniel

( DjPark, 28. 5. 2014 11:39)

3147 _ 3 aj upozornuje 3x 3utoky a tak ja to poznam viac ako dobré poznate tmveho anjela pani Hildu.

Re: aniel

(bez mena , 6. 7. 2014 16:08)

ako aj 5 ročné decko by nespravilo také chyby ako ty :D :D .. ako syn z mäkkým y v pohode prečo by nie :D ... nechceš ma doučovať slovinu ? ... ale strašné gramatické chyby :D .. bieda dieťa bieda :D :D

Anjeli 2014 a Gietemová.

( DjPark, 28. 5. 2014 11:49)

Na anjelov sa dá pozerať všeliakym uhlom pohladú no anjel sa dá pochopiť aj to jeho konanie dám sem stupnicu zlozitostíí do 3.
1. duch
2. anjel
3. človek
No človek sa zo všetkeho natašie pochopí a studuje he a tu zas je význam čisla 3 inak ukazanííí.

pekna blbost

(Seraf, 17. 9. 2011 8:03)

to co si sem napisal ze anjeli nejsu hmotny
prosim ta nepiste sem hovadiny
Anjely su hmotny a ty co dokazu zachytit frekvencie to vedia
a este tu mame padlych anjelov
Hmmmmm ty ziju medzi namy a cakaju na niekoho kto ich spasi
Chces vediet viac napis na spider280596@gmail.com

Re: pekna blbost

(Blanka, 9. 1. 2014 16:47)

Poslala som ti na mailik <spider280596@gmail.com> fotku mojho bimbasa
Som transka - domina

Škola magie realnej!

(SPišiak, 9. 3. 2013 18:16)

tu na tejto stránke som našiel úplne návody ako liečiť alebo sa brániť meditacia je tam všetko odporúčam :) http://www.magiaenergie.wbl.sk/

Re: Škola magie realnej!

(TBA, 3. 11. 2013 18:38)

to je hovadiná... ked sa to nevie.

Re: Re: Škola magie realnej!

(Blanka, 18. 11. 2013 17:49)

aj anal je hovadiná... ked sa to nevie

Sárik

(Starzz, 17. 11. 2012 14:42)

Dobrý den, hladam dievča menom Šárik je to veľmi doležité, nebudem tu písať kto som ale važne ju potrebujem, pohybuje sa v oblasti mágie a duchovneho rozvoja, vlastnila podobnú stranku a už dlhšie som s nou nebol vobec v kontakte....ak ju niekto pozná alebo aspon niečo vie prosím kontaktujte ma na email Starzz@centrum.sk
Dakujem... :)
ps: ona bude vediet co nasleduje a kto vlastne sme...prosím ozvy sa ak si to precítaš...

Re: Sárik

(Šárik, 10. 9. 2013 16:25)

Ty špina nakazená
Doteraz som si nevyliečila ten syfilis a pásový opar
Daj mi pokoj ty úchyl

pomoc anjelov

(1fufu, 9. 1. 2011 15:54)

aj mne a mojmu psikovi pomohli anjeli, je to zlozitejsi zamotany pribeh ,zaver ktoreho ma uistil, ze anjeli su a su ochotní pomahat ,len ich treba poprosit :)

anjel

(lukas, 7. 1. 2011 15:20)

ooooo.aj mne sa zjavil anjel ibaze v sne.

aniel

(natalia, 26. 12. 2010 12:05)

zabawala som sa s kamaratkou, zrazu som započula v mysli hlas - zrazí ťa auto ,zrazi ťa auto! stale som ten hlas počula a bolela ma z toho už hlawa. vykrikla som - nie ! moja kamaratka sa na mna čudne pozrela že čo mi je ,ale ja som jej nič nepowedala chceli sme prejsť cez cestu a ani neviem ako ale vyrutilo sa na nas auto. Vobec sme ho nevideli. kamartku som odsotila rukou tak silno ,že som skoro padla pod to auto, kusok pred jeho kolesami som zastala. potom som jej powedala otom hlase, a spolu sme to powedali našej dalšej kamaratke, ktora powedala že den pred tym sa jej snival sen že nas skoro zrazilo auto..myslim si ,že nas zachranil moj aniel strážny